ЦВК сказала, з якої суми починається підкуп виборця

14 вересня 2020 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Сьогодні, 14 вересня, Центральна виборча Комісія прийняла 6 постанов, зокрема, про Роз’яснення щодо заборони надання грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, інших матеріальних цінностей (непрямого підкупу) під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Про це повідомляє УНН.

“Сьогодні на нашому засіданні точилась дискусія, що ж таке підкуп виборців і як з ним боротись. Законодавство визначає, що ЦВК має прийняти дане роз’яснення,яке забороняє надавати грошові кошти чи безоплатно або на пільгових умовах товари, послуги, роботи, цінні папери,кредити, лотереї, інші матеріальні цінності, які називаються непрямим підкупом. Відповідно, ЦВК визначила, що вважається підкупом, чи вартість товарів — це 63 грн 6 коп”, – розповів член ЦВК Віталій Грень.

Він додав, що у разі розповсюдження політичною партією чи кандидатом агітаційної продукції, яка коштує більше 63,06, це можна вважати підкупом виборця.

“Також ці агітаційні речі мають бути сплачені чи виготовлені за рахунок виборчого фонду — не просто кандидат має витягнути з кишені кошти чи листівку десь надрукувати, чи прапорець… Навпаки, агітація має бути виготовлена з коштів виборчого фонду”, – сказав Грень.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі