Тупицькому оголосили нову підозру

16 липня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові Конституційного Суду України в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації, скоєному повторно, за попередньою змовою групи осіб.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

“Встановлено, що колишній голова Конституційного Суду України за попередньою змовою з головним бухгалтером цього суду вчинили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України під час підписання електронних бухгалтерських документів, унаслідок чого було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача”, – зазначено в повідомленні.

Так, за даними слідства, екс-глава КС після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020 року передав захищений електронний носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру й надав незаконну вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі.

“Такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном. Зокрема, так було підписано понад 200  електронних платіжних доручень, електронних документів із бюджетних зобов’язань, із розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань і кошторисних призначень тощо”, – зазначено в повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, його здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі