У американця, який поборов ВІЛ, виявили останню стадію раку

27 вересня 2020 Здоров'я
Share Button
Фото: Associated Press
Тімоті Рей Браун, який вважається першою людиною, що вилікувалася від ВІЛ, невиліковно хворий через рецидив раку.

Як пише Independent.ie, Брауну, прозваному “берлінським пацієнтом” (він заразився ВІЛ у 1995 році під час навчання в Берліні), зробили трансплантацію від донора з рідкісною природною стійкістю до вірусу СНІДу в 2007-му. Протягом багатьох років вважалося, що ця процедура вилікувала його лейкемію і ВІЛ-інфекцію.

У чоловіка як і раніше немає ознак вірусу імунодефіциту людини, проте, як розповів сам пацієнт, у 2019 році його онкологічне захворювання повернулося.

54-річний Браун отримує допомогу в хоспісі в Палм-Спрінгс (Каліфорнія, США), де проживає.

Чоловік заявив, що досі радий тому, що пройшов через трансплантацію. За його словами, “це відкрило двері, яких раніше не було”, і спонукало вчених старанніше працювати над пошуками ліків, які багато хто вважав неможливими.

“Він був як посол надії”, – сказав партнер Брауна Тім Хеффген.

Доктор Геро Хюттер, експерт із раку крові з Берлінського університету, вважає, що пересадка кісткового мозку була кращим шансом Брауна в боротьбі з лейкемією. Він також задавався питанням, чи зможе він вилікувати інше небезпечне для життя захворювання Брауна, використовуючи донора з генною мутацією, що забезпечує природну стійкість до вірусу СНІДу.

Фото: Associated Press

Перша пересадка “берлінського пацієнта” в 2007 році була успішною лише частково: виявилося, що його ВІЛ зник, а лейкемія – ні. У березні 2008 року чоловікові зробили другу трансплантацію від того ж донора, яку вважали більш успішною.

Відтоді Браун неодноразово здавав негативні результати на ВІЛ і часто з’являвся на конференціях зі СНІДу, де обговорювалися дослідження в області лікування цієї хвороби.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі