У Байдена назвали три способи захисту України від Росії

20 січня 2022, 10:10 Політика
Share Button
Ентоні Блінкен
Блінкен висловив надію, що РФ між дипломатією та війною обере перше.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, який напередодні відвідав Київ, розповів, якими способами Сполучені Штати з союзниками мають намір захищати Україну від агресії Росії.

Про це йдеться в його інтерв’ю “Голосу Америки”, пише “Сьогодні“.

За його словами, США надали РФ вибір між діалогом і дипломатією з одного боку і конфронтацією з тяжкими наслідками – з іншого.

“У нас були дипломатичні контакти з Росією з приводу стратегічної стабільності. Ми сподіваємося, що для Росії перевага в тому, щоб вибрати дипломатичний шлях. Ми знаємо, що агресія проти України триває. Ми – не тільки США, а й багато країн – будемо рішуче рухатися”, – заявив дипломат.

За його словами, для протистояння Росії є три шляхи.

“По-перше, ми інтенсивно виробляємо потужні фінансові, економічні, експортні санкції. Я не говорю докладно про це, ще занадто рано, але ми скоординувалися з партнерами США. Друге – ми надаємо подальшу оборонну і військову допомогу Україні. Третє – безумовно, НАТО посилюватиме оборону на східному фланзі. Дивує в цьому те, що якщо подумати, президент Путін, повертаючись до 2014 року, прискорив те, що намагався зупинити. Крім усього іншого, після російського заходу в Україну, коли вона забрала Крим і увійшла на Донбас, з’явилися наслідки й для самої Росії”, – сказав Блінкен.

Він додав, що не слід залишати дипломатичних спроб – потрібно побачити реакцію Путіна на них. Блінкен також пообіцяв повернутися до всіх важелів впливу на РФ у разі нової агресії проти України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі