У Bellingcat прокоментували заяви Зеленського щодо “вагнерівців”

27 листопада 2021 Політика
Share Button
Фото: Офіс президента
Також про свою реакцію заявив журналіст Грозєв.

Засновник Bellingcat Еліот Хіггінс і журналіст-розслідувач проєкту Христо Грозєв відреагували на заяву президента України Володимира Зеленського на пресконференції, коли він коментував спецоперацію із затримання “вагнерівців”, передає zn.ua.

Йдеться про слова президента: “Мені соромно за цей епізод у житті розвідки, видатних розвідників України. Мені соромно, і я кажу, що ми виявилися слабкими в цій операції”.

Водночас Зеленський назвав колишнього начальника військової розвідки Бурбу “авантюристом”, який свого часу мав намір”втягнути Україну в змову про походження коронавірусу”.

За словами Зеленського, спецоперація по “вагнерівцям” могла поставити під загрозу відносини з президентом Туреччини Ердоганом.

Засновник Bellingcat Еліот Хіггінс прокоментував слова Зеленського на своїй сторінці в Twitter.

“Мені соромно за цю пресконференцію”, — написав він.

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв, у своєму Twitter цитував заяви Зеленського, але за фактом написав: “Давайте дотримуватися фактів, будь ласка. Я процитував Зеленського не висловлював особистої думки. PS: Я, безумовно, не є засновником, зокрема, Bellingcat. PPS: фактичний засновник Bellingcat опублікував забавну репліку, і не хотів починати війну.

Розслідування Bellingcat присвячене обставинам “операції спецслужб України”, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК” Вагнера”, які воювали на Донбасі.

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про”вагнерівців”. Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, в ході якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при “Роснефти”, вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК “Вагнер”, причетних до військових злочинів в Україні.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі