У Берліні пройшов масовий протест проти коронавірусних обмежень

01 серпня 2020 Життя
Share Button
Фото: dpa
Сьогодні, 1 серпня, близько 17 тисяч людей у Берліні протестували проти обмежень, запроваджених у Німеччині через поширення коронавірусу, та вимагали їхнього скасування. Водночас на вулиці міста вийшли й контрдемонстранти.

Тисячі людей пройшли ходою вулицями Берліна, вимагаючи скасувати запроваджені через коронавірус обмеження. За даними місцевої поліції, в акції протесту взяли участь близько 17 тисяч людей. Як зазначили поліцейські, протестувальники не мали захисних масок та не дотримувалися дистанції під час демонстрації, що є порушенням норм. Поліція через гучномовці неодноразово закликала дотримуватися встановлених норм. про це повідомляє DW.

Учасники акції несли транспаранти із закликами скасувати коронавірусні обмеження, закликали до “свободи” та “опору”. Також протестувальники скандували: “Найбільша теорія змови – пандемія корони”.

Зазначається, що демонстрація пройшла під гаслом “Кінець пандемії – день свободи”. Ймовірно, це певним чином стосується пропагандистського фільму режисерки Лені Ріфеншталь (Leni Riefenstahl) про з’їзд партії націонал-соціалістів у 1935 році, що також називався “День свободи”.

В той час у Берліні відбулися і менші акції контрдемонстрантів. Вони вийшли на вулиці під гаслом “Бабусі проти правих” та час від часу вигукували у бік опонентів: “Нацисти – геть!”.

Значних інцидентів між протестувальниками двох таборів зафіксовано не було. Значною мірою завдяки тому, що поліцейські кордони у багатьох місцях розділяли учасників двох акцій, йдеться у повідомленні.

Демонстрація проти коронавірусних обмежень відбулася на тлі зростання кількості інфікувань у Німеччині. За даними Інституту імені Роберта Коха (RKI), у ФРН за останню добу підтвердили 955 нових інфікувань коронавірусом, тоді як на початку липня за добу фіксували переважно до 500 випадків. Всього від початку епідемії в країні зафіксували понад 209,6 тисяч заражень і 9148 смертей.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі