У боях за Лисичанськ загинув командир білоруського батальйону Іван “Брест”

06 липня 2022, 08:41
Share Button
Із кількома білоруськими бійцями втрачений зв’язок.

26 червня під час боїв за Лисичанськ загинув командир батальйону Волат полку імені Кастуся-Калиновського Іван Марчук із позивним Брест.

Повідомляється, що батальйон “Волат” стримував спроби наступу російських окупантів на місто. Військові відбили танкові атаки та спроби противника зайти до Лисичанська.

Лише під час другої хвилі наступу російських військ батальйон був змушений відступати, але перед цим направив на супротивника українську артилерію. Після цього кілька військових вважалися зниклими.

“Можна з упевненістю сказати, що завдяки особистому героїзму та самопожертві наші білоруські хлопці змогли зупинити наступ танкової колони, тим самим давши можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ у вказаному напрямку”, — повідомили у полку Калиновського.

Лише 5 липня стало відомо, що командир батальйону Іван Марчук із позивним Брест загинув під час бою. Ще кілька захисників зникли.

“Іван “Брест” із перших днів війни стояв на захисті України від російської агресії і стояв біля витоків формування полку імені Калиновського. Ми знали його як мужню, рішучу та самовіддану людину, готову на все заради кожного свого бійця. Брест мав винятковий авторитет серед солдатів. полку. Крім того, він був відданим сином білоруської землі і вірив у майбутнє вільної Білорусі. Це дуже велика та болісна втрата для всіх нас”, — прокоментували втрату в полку Калиновського.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі