У Брюховичах відкрили інноваційний селекційно-насіннєвий центр. Фото

16 вересня 2021 Львів
Share Button
З теплиць саджанці нових дерев потрапляють на сучасні поля зрошування
Сьогодні, 16 вересня, у Брюховичах відкрили перший в Україні сучасний лісорозсадницький комплекс. Центр створили на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насінневий центр».

Про це повідомляє «Діло».

Підприємство переробляє та зберігає лісове насіння основних лісоутворюючих порід Львівщини. Нещодавно також було збудовано інноваційний комплекс на основі технологій швецької компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових розсадників.

Висушені шишки потрапляють у холодильну камеру довготермінового зберігання насіння

З однієї тонни шишок отримують 150 кг насіння

Проєкт реалізовано у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою за підтримки Державного arентства лісових ресурсів України і Міндовкілля України.

«Ми працювали над втіленням цього проєкту впродовж трьох років. Плануємо вирощувати тут у рік щонайменше 3,5 млн сіянців стійких до кліматичних змін для відновлення лісів Карпат та рівнинної частини. Зокрема, ялиця біла, бук лісовий, сосна звичайна, дуб звичайний, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші. Навесні ми засіваємо насіння і вже восени маємо готовий сіянець для посадки у лісі», – розповідає начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат Львівської облради Анатолій Дейнека.

Від імені громади міста Львова міський голова Андрій Садовий вручив подяку директору державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Федору Пелиньо та очільнику Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолію Дейнеці.

«Завдяки багаторічній роботі із однодумцями на Львівщині вирощуватимуть мільйони нових дерев, які стануть частиною лісів. Наші працівники проходили практичні навчання у Латвії, Литві, Швеції та Польщі, тож українські сіянці відповідають високим європейським стандартам якості», – наголосив Федір Пелиньо.

Вартість проекту складає 89 мільйонів гривень. Зокрема, на закупівлю обладнання та устаткування витратили близько 48,5 млн. грн.


Проєкт реалізовано за рахунок фінансової підтримки:
• державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ — 41,1 млн. грн;
• обласного бюджету Львівської області – 36,4 млн. грн;
• Львівської об’єднаної територiальної громади- 11,5 млн. грн.

готові сіянці висаджують за допомогою спеціального приладу


Проєкт дає змогу додатково отримати 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн шт. із покращеною кореневою системою. Сумарна кількість вирощеного садивного матерiалу становитиме близько 75 млн сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Послугами Львівського лісового селекційно-насінневого центру також користуються Волинські, Житомирські, Рівненські та Хмельницькі управління лісового господарства.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі