У Чехії скаржаться на наплив ромів-біженців із Закарпаття

18 травня 2022, 17:04
Share Button
Фото: умовне
У Празі вважають, що багато ромів приїжджають до Чехії лише заради грошової допомоги в 5000 крон, яку республіка виплачує всім українським біженцям.

Голова чеського МВС Віт Ракушан під час телефонної розмови зі своїм українським колегою Денисом Монастирським попросив провести розслідування щодо того, чи є наплив ромських біженців із Закарпатської області штучним. Про це пише vinegret.cz.

“Я попросив міністра внутрішніх справ України, щоб українська поліція перевірила ймовірну причетность організованої злочинності в Закарпатській області до можливого масового переправлення людей через кордон ЄС заради отримання пільг”, – розповів Ракушан.

Він додав, що багато ромських біженців мають подвійне громадянство – українське та угорське, а це означає, що вони не мають права ні на тимчасовий захист у Чехії, ні на грошову допомогу.

Ракушан зауважив, що у таких випадках за законом роми повинні просити про допомогу в Угорщині.

Повідомляється, що Монастирський пообіцяв провести ретельне розслідування щодо цього питання.

Видання зазначає, що наплив ромів із Закарпатської області розпочався в Чехії кілька тижнів тому. Найгостіша проблема в Празі – можливості столичного житлового фонду давно вичерпані, людей немає куди селити, тому їм доводиться жити прямо на вокзалі. Щоб якось покращити умови ромських біженців, у районі Троя збудували наметове містечко на 150 людей. Але це майже ніяк не вплинуло на ситуацію – люди продовжують приїжджати та жити на вокзалі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі