У Чернігівській області учні навчаються у двокімнатній майстерні

20 листопада 2020 Життя
Share Button
Фото Суспільне
У селі Покошичі Чернігівської області учнів перевели навчатися із двоповерхової будівлі школи до двокімнатної майстерні, бо навчальному закладу не дали газу.

Про це повідомляє Суспільне.

На відміну від приміщення школи, майстерня, що в господарській частині закладу, опалюється дровами. Для 37 дітей школи там зробили ремонт і обладнали дві кімнати. Аби навчатися могли учні від 1-го до 11-го класу, поставили перегородки. Крім того, школярі навчатимуться у дві зміни.

Покошицька школа опалювалась газовою котельнею від 1999 року. Тут планували встановити дистанційний лічильник, тому подали проєкт котельні. Згодом виявилося, що його немає, а котельня встановлена з порушеннями. Тому вперше за 20 років приміщення заборонили опалювати.

“Всі школи, які опалюються газом, мають бути обладнанні датчиками дистанційної передачі показників. У цій датчик неможна було встановити, бо там відсутня технічна документація щодо газифікації”, — пояснила виконувачка обов’язків начальниці відділу освіти Коропської райдержадміністрації Зоя Сьома. Утім, документів на котельню немає.

У “Чернігівгаз” пояснюють, що котельня встановлена у прибудові, а не в приміщенні школи, з порушеннями правил безпеки, а тому вона не запрацює. У попередні роки це дозволяли робити, бо були інші правила.

“За ці двадцять років правила змінювались тричі. Вони повинні були це виправляти. Їм писали в актах, ще торік, що треба щось робити. Вони чекали і рік, і два, три, чотири”, — пояснив технічний директор “Чернігівгазу” Ігор Швець.

Слід зауважити, що управління освіти дало вибір батькам, аби діти навчалися у сусідній школі за вісім кілометрів, але ті відмовилися.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі