У Чорнобильській зоні горять понад 10 тисяч гектарів лісу

27 березня 2022, 17:11
Share Button
Фото: ілюстративне
Через постійні бойові дії у зоні відчуження трапилася пожежа. Це спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря. Станом на 27 березня вогонь охопив понад 10 тисяч гектарів лісу.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначає, що загасити пожежі зараз неможливо через захоплення зони відчуження російськими військами.

Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, білорусі та країнам Європи.

Через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж збільшаться, що може спричинити надмасштабні пожежі.

Полум’я може охопити сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які розташовані на території Чорнобильської зони, наголошує Уповноважена Верховної Ради України з прав людини.

“Звертаюся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу.

Попередити катастрофічні наслідки можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території. Тому закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на рф для припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки”, — звернулась Денісова.

Як повідомили у ДСНС, станом на 7:57 28 березня, відповідно до даних супутникових знімків викидів тепла та їх потужностей, пожежі та загорання в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення відсутні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі