У Чорнобильському заповіднику показали птаха-привида. Фото

17 червня 2021 Світ тварин
Share Button
Фото: Сергій Домашевський
Співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника опублікували на своїй сторінці у Facebook світлини одного з найбільш оригінальних і незвичних птахів — дрімлюги.

Таку назву він отримав через те, що цілий день справді дрімає. Проте вночі птах активно полює на комах, яких ловить у повітрі. У нього крихітний дзьоб і дуже великий рот. У давнину люди вважали, що дрімлюга своїм ротом «доїть» кіз, завдяки чому птах отримав ще одну назву «козодой».

Ці птахи справді нерідко з’являються біля худоби, проте цікавлять їх не молоко, а комахи, які крутяться біля тварин. А ще дрімлюгу називають птахом-привидом. Полюючи на комах, вона несподівано, наче привид, з’являється з темряви й також несподівано зникає. Сьогодні дрімлюга — звичайний гніздовий птах Чорнобильського заповідника.

«Часто цих незвичних пернатих можна спостерігати на дорогах. У птахів, підсвічених фарами авто, на відстані добре видно „рубінове“ око. Оселяється дрімлюга на відкритих ділянках — згарищах, перелогах, галявинах, узліссі. Гніздо, в якому завжди два яйця, розміщує на землі», — розповіли у заповіднику.

За словами науковців, знайти гніздо дрімлюги дуже важко. Зазвичай, птах злітає з кладки майже з-під ніг, коли людина підходить дуже близько. Самка починає відвертати увагу від гнізда, прикидаючись пораненою. Спів самця — довга трель. Відлітають дрімлюги зимувати до Африки в серпні-вересні. Деякі птахи затримуються до початку жовтня.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі