У CIT оприлюднили нові докази стягування військ РФ до кордону України

25 листопада 2021 Політика
Share Button
Концентрація російських військ біля кордонів України вже можна порівняти з весною 2021 року, але ризик ескалації може досягти апогею в січні. Зокрема, зараз у РФ триває активне перекидання важкої техніки у тимчасово окупований Крим та на російсько-український кордон.

Такі висновки зробила група російських незалежних блогерів Conflict Intelligence Team, вивчивши фото та відео із соціальних мереж з доказами перекидання та скупчення військової техніки. Йдеться про кілька танкових дивізій та цілого ряду інших військових формувань Росії.

“З тих пір, як ми опублікували наш попередній матеріал про нарощування російського угруповання біля кордону з Україною, ситуація значно змінилася. Американська та українська розвідка почали заявляти про підготовку вторгнення на території, підконтрольні українській владі, яка має, за їхніми даними, розпочатися взимку” , – йдеться у матеріалах CIT.

За даними порталу, військову техніку 41-ї загальновійськової армії було перекинуто в європейську частину Росії ще у квітні, але вже восени її перемістили в Єльню Смоленської області.

Також восени розпочалися активні маневри на полігоні “Погоново” у Воронезькій області – туди залізницею перекидали техніку 4-ї гвардійської Кантемирівської танкової дивізії. Нагромадження важкого озброєння на полігоні підтвердили за знімками радіолокації.

У Ростовській області в цей час зафіксували ешелон з боєприпасами та техніку 20-го полку РХБЗ (Радіаційного, хімічного та біологічного захисту), зокрема важку вогнеметну систему “Сонцепек” та машини хімрозвідки РХМ-6. На постійній основі ці війська дислокуються у Нижньогородській області.

Водночас перекидання російської техніки зафіксували у тимчасово окупованому Криму. У мережі опублікували відео ешелону з танками Т-72Б3 дорогою на півострів, а також навантаження у Ставрополі 34-ї окремої мотострілецької бригади.

Варто зазначити, що за інформацією CIT перекидання російських військ до кордонів України відбувається повільніше, ніж навесні 2021 року, але в той же час, якщо маневри продовжуватимуться, до січня чисельність військ біля кордону та в тимчасово окупованому Криму значно перевищить квітневі показники.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі