У Держдепі США назвали можливі наслідки для РФ за нову агресію проти України

11 січня 2022, 07:55 Політика
Share Button
Фото: DeputySecState
Заступниця держсекретаря США Венді Шерман заявила, що на переговорах у Женеві делегація РФ запевнила у відсутності планів вторгнення в Україну, а пересування військ назвали лише "навчанням".

Про це повідомляє BBC.

“Але я хотіла б зазначити, що про ці навчання нікого не поставили до відома заздалегідь… тож росіяни можуть довести, що вони насправді не мають таких намірів, якщо підуть на деескалацію та повернуть війська до казарм”, — заявила Шерман.

За її словами, Сполучені Штати запропонували декілька варіантів, які допоможуть деескалації, зокрема – встановити обмеження на кількість військ, залучених до навчань. Окрім цього, США запропонували провести перемовини щодо обмеження ракетного озброєння. Водночас за словами Шерман, американські дипломати відкинули всі вимоги Росії, зокрема стосовно зобов’язань не приймати Україну до НАТО.

“Ми не дозволимо нікому впливати на політику НАТО щодо “відкритих дверей”, яка завжди була центральною для Альянсу”, — наголосила заступниця держсекретаря.

Вона додала, що американська делегація донесла до росіян, що будь-яке вторгнення матиме “велику ціну та наслідки набагато масштабніші, ніж ті, що були у 2014 році”.

Зокрема, за словами Шерман, може йтися про санкції проти ключових фінансових інституцій РФ, обмеження експорту, а також “розгортання сил НАТО на території наших союзників” і підвищена допомога Україні у сфері безпеки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі