У Держгеокадастрі пояснили, як контролюватимуть кількість земель у власності фізичної чи юридичної особи

14 січня 2021 Економіка
Share Button
Фото - ілюстративне
Для забезпечення публічності землекористування законопроєктом 2194 передбачена система моніторингу, яка дозволить отримувати узагальнені дані щодо кількості земель у власності тієї чи іншої фізичної/юридичної особи.

Перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко повідомив, що система працюватиме шляхом використання вже наявних реєстрів і налагодження інформаційної взаємодії між ними, передає AgroPolit.

«Я хочу зауважити, що на першому етапі відкриття ринку земель набуття права володіння землею передбачено виключно для фізичних осіб, громадян України, за певними незначними винятками. А загалом, це завдання сьогодні вирішується дуже просто: є державний реєстр прав на нерухоме майно і, якщо мені пам’ять не зраджує, за 20 грн. кожен може провести пошук і побачити, скільки нерухомого майна, в тому числі і земельних ділянок, належить певній особі. Тому тут немає особливих складнощів», — зазначив Анатолій Мірошніченко.

Щодо юридичних осіб, то їх допустять на ринок у 2024 році. Відповідно ще є час, щоб вирішити проблему швидкої і зручної перевірки дотримання вимог закону юридичними особами.

“У мене немає сумнівів, що взаємодія між реєстрами буде налагоджена таким чином, що можна буде, наприклад, в автоматичному режимі дізнатися, чи дотримується норма щодо наділення землі в одні руки – це не таке вже й складне завдання», — сказав чиновник.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі