У Дніпрі презентували надзвукову ракету “Блискавка”. Відео

06 січня 2021 Відео, Фото
Share Button
Фото - КБ "Південне"
Конструкторське бюро "Південне" у деталях показало ракету "повітря-поверхня" "Блискавка", аванпроект якої був захищений у жовтні 2020 року.

Ракета має дальність польоту у 110 км та призначена для знищення наземних або надводних цілей. Її планують використати для озброєння фронтових бомбардувальників Су-24М. А за умови встановлення додаткового підвісного контейнера і на інших типах літаків, в першу чергу – Су-27, передає Defense Express.

У ракеті використаний, судячи з усього, прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволяє розігнати “Блискавку” до надзвукової швидкості. За різними оцінками вона може становити від 2000 до 2500 км/год.

Блискава ракета
Двигун ракети “Блискавка”

За двигуном знаходиться відсік бортової апаратури, де розміщуються системи керування та навігації – інерційної та супутникової. Таке поєднання дозволяє використовувати GPS виключно, як додаткову систему, інформація з якої лише “підстраховує” інерційну. Додамо, що аналогічне поєднання використовує і крилата ракета Р-360 “Нептун”.

Блискава ракета
Апаратура навігації та керування польотом

Далі розміщена бойова частина, та, скоріш за все, радіовисотомір, який також необхідний ракеті для контролю льотних параметрів, особливо на кінцевій ділянці польоту.

ракета блискавка
Бойова частина

На рендері “Блискавка” продемонстрована з активною головкою самонаведення на базі активної фазованої решітки. Це дозволяє їй знищувати радіоконтрастні цілі.

ракета блискавка
ГСН ракети “Блискавка”

Водночас відомо, про можливість її оснащення пасивними головками самонаведення, для ураження РЛС противника. А також головкою самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу, яку планують використати в ОТРК “Сапсан” для знищення наземних цілей.

Також, як зазначають, не вдалося ідентифікувати призначення шести елементів, які встановлюються у верхню частину ракети.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі