У Дніпрі встановили незвичайний світлофор. Фото

21 січня 2022, 01:17 Життя
Share Button
Фото: 2+2
Тепер порушникам доведеться бути дуже уважними.

Набережна Перемоги у Дніпрі – дуже жвава магістраль. Кілометрова ділянка має кілька нерегульованих пішохідних переходів і лише один світлофор на вимогу. Тож водії тут не соромляться натиснути на газ, йдеться на 2plus2.

Аби приборкати гонщиків, тут встановили хитрий світлофор. Датчик фіксує швидкість авто, і якщо вона вища за 50 кілометрів за годину – він вмикає червоний сигнал та показує водіям гнівний смайлик.

Заборонний сигнал горить лише кілька секунд, щоб водії зняли ногу з педалі газу. Після цього світлофор знову зеленішає. За даними міських чиновників, на день система спрацьовує від 100 до 300 разів.

Розташували його просто перед іншим світлофором невипадково – зроблено так, щоб кермувальники пригальмовували перед переходом.

Результати спостереження такі: лише за пів години – понад два десятки порушників. Ледь не щохвилини розумний світлофор закриває рух для надто швидких водіїв.

Утім чимало автовласників – особливо місцевих – до “хитруна” вже звикли і просто його ігнорують. Але є й такі, які не хочуть чекати навіть кілька секунд. Вони не лише пролітають на червоне, а ще й виїжджають через дві суцільні на зустрічну смугу та створюють аварійну ситуацію.

Та все ж користь від ноу-хау є, констатують місцеві. Порушників тут стало менше. Тож експеримент можна вважати успішним. А це означає, що незабаром у Дніпрі з’являться ще кілька таких “гнівних світлофорів”.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі