У Грузії звільнили засуджених українських яхтсменів

19 липня 2021 Світ
Share Button
Фото з Фейсбуку
Грузинська влада звільнила двох громадян України Юрія Хомича та Володимира Дьяченка, які були під вартою з осені 2020 року.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, який сьогодні перебуває в Грузії з робочим візитом.

«З листопада 2020-го ми працювали над звільненням українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, затриманих у Грузії. Сьогодні Грузія звільнила їх з-за ґрат. Я вдячний грузинській стороні за це рішення, яке відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами», – заявив він у своєму твітері.

Як повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook, обидва українця вже на волі і знаходяться під захистом українських дипломатів.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2020 року грузинські прикордонники затримали яхту, яка прямувала до Туреччини уздовж берегів Грузії. На її борту перебували громадяни України Володимир Дьяченко, Юрій Хомич і власник яхти – громадянин Грузії Михайло Батурін.

Усіх трьох відправили до СІЗО за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону Грузії. Однак рідні моряків, а також їхній адвокат стверджують, що українці нічого незаконного не скоювали, і звинувачують владу Грузії в тому, що громадян України незаконно затримали у відкритому морі, а причини такої ситуації – виключно політичні.

14 липня Батумський міський суд у Грузії засудив українців до чотирьох років позбавлення волі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі