У Кабміні хочуть скасувати право українців на безкоштовні 2 га землі

22 квітня 2021, 10:23 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Чиновники схвалили проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель».

Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 21 квітня, схвалив проект закону про внесення змін до закону про консолідацію земель сільгосппризначення, який, зокрема, передбачає зміни, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 га землі. Про схвалення законопроекту повідомляють у ZN.ua.

«Чиновники схвалили проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель», яким пропонується вдосконалити правове регулювання відносин по консолідації земель, перш за все сільськогосподарського призначення, шляхом визначення організаційно-правових основ консолідації таких земель, підстав, способів і порядку проведення консолідації земель», – написав Мокан в Telegram.

Також пропонується визначити новий вид документації із землеустрою, відповідно до якої будуть здійснюватися заходи, пов’язані з проведенням консолідації земель.

Консолідація земель – комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, полягає в економічно обґрунтованому об’єднанні землевласниками земельних ділянок усіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри і конфігурація яких забезпечують сталий землекористування.

«Проекти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурних, відсутність доступу до доріг і комунікацій і т.п.), а також можуть передбачати здійснення заходів по розділу, об’єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками», – додав він.

Так вказується, що термін оренди земельних ділянок с/г призначення не може бути менше 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація – не менше, ніж 10 років.

«У зв’язку з введенням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обороту земель с/г призначення виникає необхідність встановлення правила про примусову консолідацію на основі права власності. У країнах Європи з розвиненими правовими системами і чинним принципом верховенства права наявний багатий досвід правового регулювання цих відносин: консолідація здійснюється в багатьох випадках за рішенням суду або квазісудовий органів на підставі спеціальних проектів », – пояснив Василь Мокан.

За його словами, запропонований проект закону дозволить в результаті перерозподілу земель усунути різні недоліки землекористування, що сприятиме встановленню ринкової вартості земельних ділянок с/г призначення та умов для розвитку ринкових орендних відносин. Рішення уряду ще має підтримати Верховна Рада.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі