У Канаді помер меценат першої «Червоної рути» Микола Мороз

28 вересня 2021 Життя, Світ
Share Button
Фото з відкритих джерел
Микола Мороз зробив неймовірно багато для української культури, особливо музичної. Завдяки йому відбувся перший фестиваль "Червона рута" в Чернівцях.

“Сьогодні в Торонто ховають видатного українця, філантропа і мецената Миколу Мороза, який відлетів на небеса 24 вересня у віці 75 років після важкої хвороби”, – повідомив у Фейсбуці Віктор Мороз.

Завдяки Миколі у 1989 році відбувся перший і найкращий фестиваль “Червона рута” в Чернівцях, спонсором якого він був. Того ж року відбулося перше тріумфальне турне в Північній Америці львівського театру “Не журись!”.

Зазначимо, Микола Григорович Мороз народився в 1945 році у Німеччині. Він був канадсько-українським бізнесменом, меценатом і засновником спільного українсько-канадського підприємства “Кобза”.

“СП Кобза (Україна-Канада)” було створене в Києві в грудні 1988 Миколою Морозом (фірма “Ластівка”) та головою Фонду Культури Борисом Олійником для популяризації української культури у світі. Воно спеціалізувалося на музичній діяльності і активно діяло між 1988—1996. У цей проєкт Микола Мороз вклав понад три мільйони доларів. Найбільше досягнення “Кобзи” — організація першого фестивалю “Червона рута” в Чернівцях (1989).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі