У Карпатах запрацювала система GРS-моніторингу для безпеки туристів

12 грудня 2021, 11:30 Життя
Share Button
ілюстративне фото
Додаток працюватиме навіть при поганому мобільному покритті.

У Карпатах запрацювала система GРS-моніторингу для безпеки туристів “Порятунок в горах”.

Як повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ, мандрівники зможуть зареєструватися у системі та відправити сигнал “SOS” зі своїми географічними координатами через мобільний застосунок “Порятунок у горах”, який наразі доступний для Android, а невдовзі з’явиться на iOS.

У МВС уточнили, що система тестувалась близько півроку, а з 10 грудня вона запрацювала повноцінно.

Відповідна система може моніторити пересування самостійних туристів та туристичних груп, що подорожують гірською місцевістю.

Вона також відслідковує у реальному часі поточне місце перебування пошуково-рятувальних груп та маршрутів їх пересування, а в автоматичному режимі приймає та опрацьовує повідомлення про надзвичайні події від туристів та туристичних груп.

Функціонал додатка дозволяє верифікованим користувачам одним натиском відправляти до гірської пошуково-рятувальної служби повідомлення про надзвичайну ситуацію з точними координатами місця події.

Наразі застосунок доступний на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області у розділі “Реєстрація туристичних груп”, а вже за декілька днів його можна буде завантажити із Play Market.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі