У Казахстані через захоплення аеропорту застрягла група українців

06 січня 2022, 15:55 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Спікер МЗС України запевнив, що посольство підтримує зв'язок із пасажирами й авіакомпанією для повернення українців додому. Відомство закликає "уникати місць масових заходів" у Казахстані.

Увечері в середу, 5 січня, група українських громадян не змогла вилетіти з Алмати в Київ через блокування казахстанського аеропорту. У зв’язку з цим посольство підтримує контакт з адміністрацією аеропорту, авіакомпанією та пасажирами для їхнього повернення в Україну. Про це у коментарі Фокусу заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

“Вчора ввечері група українських громадян не змогла вилетіти рейсом Алмати-Київ через призупинення роботи аеропорту. Дипломати допомогли українцям із пошуком місць для ночівлі. Наразі посольство з’ясовує з адміністрацією аеропорту й авіакомпанією можливість здійснення зазначеного рейсу, підтримує зв’язок із пасажирами”, — заявив Ніколенко.

За словами представника українського МЗС, відомство уважно стежить за розвитком подій у Казахстані. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вже доручив дипломатам сконцентруватися на захисті інтересів українців і забезпеченні їхньої безпеки в цій країні.

Спікер МЗС зазначив, що ситуація в Казахстані посилена запровадженням на території країни надзвичайного стану, а також нестабільною роботою мобільного зв’язку й інтернету. Крім цього, рух пасажирського транспорту в країні обмежений, а міжнародні рейси затримуються або скасовуються.

За інформацією міністерства, наразі аеропорт Нурсултана працює у штатному режимі й сьогодні, 6 січня, планується рейс із цього міста до Києва. У зв’язку із ситуацією в Казахстані дипломатичне відомство очікує, що влада цієї держави гарантуватиме безпеку українських громадян і надаватиме їм повне сприяння, зокрема й тим, хто планує покинути країну.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі