У Китаї набирає обертів небезпечний вірус. Чи загрожує він українцям?

21 січня 2020, 18:10 Життя
Share Button
Фото: EPA
У Китаї вже померли чотири людини, які захворіли на новий коронавірус.

Новий китайський вірус викликає розвиток пневмонії. Ознаками цієї інфекції: лихоманка, кашель, задишка і ускладнене дихання. Вірус може передаватися від людини до людини повітряним шляхом. Національна комісія з питань охорони здоров’я КНР повідомила, що принаймні два випадки заражень сталися саме так.

Станом на вівторок, кількість заражених новим вірусом у Китаї лише за офіційними даними складає 218 людей. Західні експерти не виключають, що реальна кількість інфікованих може бути значно вищою за офіційні цифри й сягає 1700 людей.

Вірус вперше виявили у грудні минулого року у китайському місті Ухань. Спалах пов’язують з ринком морепродуктів в Ухані, де також продавали живих тварин – саме від них могли заразитися люди, припускають фахівці.

Універсальна порада від медиків – це уникати контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції, частіше мити руки та уникати контакту з тваринами на фермах.

Минулого року до України з Китаю прилетіло близько 50 тис. громадян КНР, натомість до Китаю їздило близько 25 тис. українців. Тому є досить мала імовірність того, що вірус може потрапити в Україну.

Однак Генеральне консульство України в місті Гуанчжоу попереджає громадян бути уважними щодо ситуації із вірусом. Адже напередодні китайського нового року 25 січня влада країни попереджає, що масові подорожі китайців можуть сприяти поширенню вірусу. Через туристів захворювання вже вийшло за межі Китаю і вірус зафіксували в Японії, Таїланді та Південній Кореї.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі