У Києві волонтери і бездомні вшанували пам’ять загиблих у морози

15 березня 2021 Життя
Share Button
Фото credo
Спільнота святого Егідія провела панахиду в пам’ять про бездомних людей, які загинули на вулиці в холоди. На подію прийшло близько 50 бідних.

Про це повідомляє CREDO.

Акція проходила біля Кафедрального собору Воскресіння Христового.  Кожна людина отримала пригощання: теплу їжу, напій, та хліб.

«Щороку Спільнота з друзями бідними збирається, щоб молитись за людей, що загинули на вулиці від холоду і хвороб, але, перш за все, від байдужості. Це традиційний поминальний молебень, на якому ми згадуємо поіменно тих, хто полишив нас. Першою у списку імен — Міла. Вона замерзла на центральній вулиці Києва у 2006 році. За нею сотні імен людей, яких ми знали і пам’ять про яких зберігаємо. Цього року зима була особливо жорстокою», — говорить Юрій Ліфансе, голова Спільноти святого Егідія в Україні.

Від початку 2020-го року, за даними київської мерії, від морозів загинуло 66 людей. З них 42 бездомні. Ця статистика враховує тільки тих людей, яким при смерті поставлений діагноз «переохолодження». Нерідко трапляються випадки, коли людині, яка загинула на морозі, ставили інший діагноз, наприклад, «серцева недостатність». Таким чином статистика може враховувати не всіх.  Під час найбільших холодів у січні та лютому Спільнота святого Егідія та небайдужі кияни робили щоденне вечірнє чергування.

У Спільноті переконані, що місто має заздалегідь готуватися до захисту бідних під час морозів та відкривати ефективні пересувні пункти обігріву.  У Києві Спільнота святого Егідія допомагає бездомним більше 20 років. Щотижня на вулицях Києва учасники Спільноти роздають близько 1000 порцій їжі. Також проводять Різдвяні обіди для бідних, пікніки, допомагають знайти домівку тим, хто потребує.  Спільнота святого Егідія — міжнародна організація, яка існує в понад 70 країнах світу. Спільнота відома своєю благодійною діяльністю і миротворчими ініціативами.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі