У Києві викрили багатомільйонну схему грошових переказів до окупованого Криму

22 жовтня 2021 Життя
Share Button
Фото: СБУ
Організаторами була група осіб з Києва та Криму. Вони використовували заборонені в Україні платіжні системи (WebMoney, Qiwi, Мир), що дозволяло уникати оподаткування і залишатися поза моніторингом відповідних установ.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Щоб вивести віртуальні кошти у готівку їх спочатку конвертували у біткоїни. Готівка видавалася в офісах у Києві і тимчасово окупованому Севастополі.

Під час обшуку у Києві вилучили понад 750 тис. доларів, майже 650 тис. євро та значну кількість коштів у гривнях. На вилучені грошові кошти накладено арешт.

“Досудове розслідування здійснюється за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; зміни меж території або державного кордону України; незаконних дій з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення; несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч. 3 ст. 110−2, ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 361 КК України)”, — йдеться в повідомленні пресслужби.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до протиправної схеми.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі