У Київській області виявили звалище небезпечних медичних відходів

30 листопада 2021, 14:09 Кримінал
Share Button
Фото поліції
У трьох областях медвідходи з Covid-відділень скидали просто неба.

Правоохоронці Київщини викрили підприємство з переробки сміття, яке замість спалювання медичних відходів з лікарень, скидало їх на земельні ділянки у Київській, Миколаївській та Львівській областях.

Як повідомили у пресслужбі поліції Київщини, підприємство протягом 2020-2021 років отримало для утилізації від медзакладів понад 6 тисяч тон медичних відходів. Йдеться про пробірки з кров’ю та іншими біологічними рідинами, медичні рукавички, люмінесцентні лампи, шприци, голки, бинти, які використовувалися, зокрема, й в інфекційних лікарнях та відділеннях, де лікують хворих на COVID-19.

Правоохоронці встановили, що замість спалювання небезпечних відходів директор підприємства разом з 4 спільниками вивоизили та скидали їх просто неба у місцях, не пристосованих для утилізації сміття.

У квітні цього року підприємству анулювали ліцензії для утилізації небезпечних відходів, але попри це фірма продовжила укладати договори з медзакладами, у результаті чого отримала понад півмільйона гривень.

Слідчі повідомили зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) , ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За скоєне їм загрожує ув’язнення до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі