У Львівській дитячій лікарні “на Орлика” матері двох малолітніх дітей відмовили у допомозі

Катерина Ященко | 26 січня 2022, 13:46 Життя, Львів
Share Button
Фото: zib.com.ua
У ніч з 20 на 21 січня Марія Сарабун привезла до лікарні двох малих дітей з підтвердженими експрес-тестами на "ковід".

Їхня сімейна лікарка, Маланчук Тетяна Йосипівна, сказала, що попереду йдуть вихідні, тому за будь-якого погіршення самопочуття звертатись до чергового лікаря.

Вже у ніч з 22 на 23 січня захворіла сама Марія, температура піднялась до відмітки 39,3. Коли жінка покликала на допомогу, до неї підійшла молода жінка-інтерн і повідомила, що її чекають діти у приймальні, відмовившись оглянути хвору Марію і назначити лікування.

Близько 9 ранку інтерн все ж погодилась “послухати” хвору. На тому огляд було закінчено. І лише ближче до обіднього часу на Марію звернула увагу чергова лікарка, яка запропонувала викликати швидку, щоб жінку госпіталізували в іншому місці.

Як повідомляє Марія, вона не могла поїхати до іншої лікарні, бо тут залишалося двоє хворих маленьких дітей, за ними необхідний догляд. Коли жінка почала пояснювати, що дітей лишити ні з ким, бо всі родичі хворі, їй відповіли, що вони вже дорослі (4 і 6 роки), їх можна лишити самих.

На питання, чому запропонували такий варіант лікування, як викликання швидкої, знаючи, що дітей лишити ні з ким, лікарі розводили руками і відмовлялись лікарськими протоколами.

Врешті, після трьох годин самостійних спроб зниження температури, хвора вимушена була знайти хоч когось, хто міг би залишитись з дітьми і звернулась по допомогу до іншої лікарні.

“Ділу” вдалось отримати коментар директора Першого територіального медичного об’єднання Львова, до якого входить дитяча лікарня, Маськів Івана Петровича.

“Дійсно, в нас були такі пацієнти, наскільки я знаю, зараз все добре, з дітками знаходиться батько. А щодо Марії, то це звичайний випадок, коли мами хочуть безкоштовний тест на “ковід” або ж занадто сильно переймаються за своїх дітей. Коли жінка приїхала до лікарні, то не тільки діти були хворі, а й вона також, ми попереджали, що її стан може погіршитися, пропонували їй якомога скоріше звернутись до дорослого госпіталю. Згідно лікарського протоколу, дорослих хворих не можуть госпіталізувати у дитячій лікарні, в нас нема окремих стаціонарних місць. Температура в неї була – 38. Наші лікарі допомогли її збити. Її стан не був загрозливим для життя. Ось у вас була ж температура, і 38, і 40, хіба це загрозливий для життя стан? Оскільки він таким не був, жінці порадили звернутися до іншої лікарні, за 500 м від дитячої.”

Однак, Марія заперечує слова директора. При потраплянні в лікарню жінка була здоровою, адже її експрес-тест, який вони проходила перед приїздом до лікарні разом з дітьми, виявився негативним. Температура у жінки була у відмітці 39,3, а не 38, це велика різниця, і знижувала вона її сама, та й відстань між лікарнею Пилипа Орлика і на Топольній – не 500 м.

До слова, у міську дитячу клінічну лікарню Першого територіального медичного об’єднання Львова станом на сьогодні, 26 січня, госпіталізували 73 дітей. У 65 із них підтверджений коронавірус, у інших – підозра на цю недугу.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі