У львівському дендропарку знайшли єврейські надгробки

24 квітня 2021 Життя, Львів
Share Button
Фото: ВЄБФ «ХЕСЕД-АР’Є»
На плитах видно надписи і частину малюнка.

Під час ремонту хідника в дендропарку Ботанічного саду Лісотехнічного університету знайшли єврейські надгробки. Про це повідомив представник організації «Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Олександр Назар, пише ТвоєМісто.

«Спочатку люди знайшли уламок надгробка і привезли нам в синагогу на вул. Вугільній. На ньому є дата поховання – 1901 рік», – розповідає він і додає, що зазвичай про знайдені «мацеви» (єврейський надгробок у формі вертикальної кам’яної плити – ред.) чи їх уламки організації «Хесед-Ар’є» повідомляють люди, які проводять ремонтн чи просто гуляють.

За словами представника «Хесед-Ар’є», організація продовжить пошуки у районі Лісотехнічного університету єврейських надгробків після карантину. Через обмеження зараз важко організувати більшу групу людей.

«У 2018-2020 ми вже вивозили в цьому районі знайдені надгробки. Впевнений, що це не остання знахідка», – каже Олександр Назар.

Він також уточнив, що надгробки у цей район привозили в радянські часи для облаштування доріг. Швидше за все, їх забирали з Янівського цвинтаря.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі