У львівському Гарнізонному храмі завершують реставрацію 300-літніх фресок. Фото

Олена Бажанська | 12 липня 2021, 14:50 Львів
Share Button
У Львові завершують багаторічну реставрацію фресок Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, відомого як костел Єзуїтів.

Як розповів “Ділу” настоятель Гарнізонного храму отець Тарас Михальчук, завершення реставрації фресок Франциска Екштайна (1740 р.) заплановано на грудень цього року.

“Нам залишилось закінчити лише невелику площу фресок на склепінні храму, яка потребує докомпонування. На початку листопада ми плануємо демонтаж риштувань, а відкриття фресок у грудні.

Фрески унікальні тим, що на 1740 рік це була дуже вдала спроба виконати розписи у 3D форматі, зроблені дуже точні математичні розрахунки та якісні зображення, які розповідають про життя апостола Петра і Павла, відтворюють мапи світу.

Перші етапи реставрації почались, ще 8 років тому. Загалом було оновлено понад 1 000 м². Над реставрацією фресків працювало до 20 майстрів одночасно. Саме це дозволило нам завершити роботи на рік швидше”, – каже отець Тарас.

Нагадаємо, Гарнізонна церква святих апостолів Петра і Павла — чинна церква УГКЦ у Львові. Збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу та є першою пам’яткою барокової архітектури у Львові. З 1946 року храм був закритий радянською владою. Якийсь час церкву використовували як склад, а від 1970-х років передали Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника НАН України під книгосховище обмінного фонду. Церкву освячено та відкрито 6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі