У львівському парку доберман напав на 11-річну дівчинку. Фото

03 серпня 2021 Львів
Share Button
У Левандівському парку на сім'ю із дітьми напав доберман. Собака повалив перехожих дітей на асфальт, внаслідок чого 11-річна дівчинка отримала тілесні ушкодження.

Про це повідомила “Ділу” мама постраждалої Надія Морозова.

Інцидент трапився у п’ятницю, 30 липня, близько 21:30 год, коли батьки гуляли у парку із дітьми. За її словами, доберман, якого господар вигулював без повідка та намордника, накинувся на дітей, поваливши їх на асфальт.

“Власник собаки стверджував, що має повне право гуляти в парку без належного знаряддя та своєї провини не визнає. Ми викликали на місце поліцію та швидку”, – каже жінка.

Хоч з часу інциденту минуло кілька днів, нога у 11-річної дівчинки досі болить.

“В результаті ми написали заяву в поліцію на господаря і чекаємо результату. Діти вже оговтались, але мають страх перед собаками. Моя донька ніяким чином не рухала собаки. Пес наскочив сам і якби не тато, то він би її покусав лежачу. Будьте обережні під час прогулянки з власними дітками!” – додає Надія Морозова.

Нагадаємо, відповідно до статті 22 Закону №3447-IV особа, яка вигулює собаку поза місцем її постійного утримання, зобов’язана забезпечити наявність намордника, повідка та нашийника з ідентифікуючими позначками. За порушення цих правил громадяни несуть відповідальність. Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 154 КУпАП вигулювання собак без повідків і намордників небезпечних порід (зокрема доберман, німецький дог, німецька вівчарка, ротвейлер, американський бульдог, бультер’єр) чи в невідведених для цього місцях передбачає для громадян попередження або накладення штрафу від 17 грн до 51 грн і на посадових осіб – штраф від 51 грн до 85 грн. Якщо такі дії спричинили шкоду здоров’ю людей, а так само повторне протягом року вчинення порушення, із зазначених вище, то передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 51 грн до 85 грн з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від 78 грн до 119 грн.

Повноваження щодо складення протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 154 КУпАП належать працівникам поліції та уповноваженим посадовим особам сільських, селищних, міських рад.

Якщо ж собака нанесла більше серйозну шкоду здоров’ю чи майну людини, то власника можуть притягнути до кримінальної відповідальності. У такому випадку потрібно також звернутися в поліцію, слідчий повинен винести постанову про призначення експертизи ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі