У львівських школах бракує вчителів, є понад 200 вакансій

24 лютого 2021 Життя, Львів
Share Button
Фото ілюстративне
У школах Львова є понад 200 вакансій вчителів та технічних працівників.

Про це Суспільному повідомила начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик. Також не вистачає педагогів і у школах області.

Ірина Бадло вчителька інформатики. В ліцеї №66 працює більше 13 років. Розповідає, що на тиждень має 27 годин інформатики.

“Трохи забагато 27 годин інформатики – це фактично кожен день по 6-7 уроків. Важко фізично, важко морально, емоційно. Здавалося б тільки тиждень розпочався, а емоційний стан такий, ніби це останній день тижня. Було б надзвичайно добре, якби у школі був ще один вчитель інформатики”, — розповідає Ірина Бадло.

Викладає в ліцеї №66 і Оксана Диб’як. Уроки в школі має кожного дня. Навчає дітей фізики, математики та астрономії. Розповідає, що впродовж тижня має 27 навчальних годин.

“Із зміною програми кількість годин фізики збільшилася. Є наднормові години, працювати звичайно важко, але справляємося. В мене є наднормові навантаження, в іншого вчителя також є наднормове навантаження. Звичайно, що якби ще був ще один вчитель – нам би було набагато простіше працювати”, — каже вчителька фізики.

Загалом в ліцеї №66 зараз є понад 90 вчителі. На початку навчального року тут було 7 вакантних місць. Зараз вакансій немає. Та в ліцеї є потреба у вчителях інформатики та фізичного виховання. Тому тут готові набирати нових фахівців.

“Зараз пішли нові типові навчальні програми, де фізкультуру не можна замінити уроком ритміки, аеробіки, шахів. 3 години фізичної культури – це не реально в тих умовах, які ми маємо провести. Ми нічого змінити не можемо, тобто збільшуються години, значить знову треба буде фахівця”, — каже директорка ліцею Лілія Фещук.

Лілія Фещук каже, що важко знайти педагога у школу.

“Ти мусиш шукати, коли люди приходять і ти вже тішишся, що ти, напевно, будеш мати працівника. Коли оголошуєш заробітну платню, зразу все стає ясно, людина не йде працювати у школу”, — додає директорка ліцею.

Зараз у школах Львова є понад 200 вакансій – це педагоги та технічні працівники. Також вакансії є і в дитячих садочках міста. Начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик каже, проблеми із кадрами у школах триває впродовж останніх трьох років.

“У нас з’явилася велика кількість вакансій вчителів фізики, інформатики і фізичної культури. Є і вчителі української мови та літератури, хімії, біології, вихователі групи продовженого дня. Велика кількість психологів, соціальних педагогів. Як на мене – це вперше чергу виникло з тим, що це невисокий рівень заробітної плати, але дуже велика відповідальність”, — каже Зоряна Довганик.

Недостатньо педагогів не лише у школах Львова, а й області. Не вистачає вчителів музики, психологів, логопедів, соціальних педагогів, вчителів фізичної культури та фізики.

Львівський університет імені Івана Франка – один із тих, де навчають майбутніх педагогів. Тут призупинили набір на освітню програму з підготовки вчителів фізики.

“Ми аналізували ситуацію на ринку освітніх послуг. Якщо брати конкретно спеціальність середню освіту фізику, то в нас тенденція із 2018 року складається негативна. У 2018 році ми набрали 5 студентів, у 2019 – 3, у 2020 – тільки 2 студенти”, — розповів Суспільному перший проректор університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк.

Та студенти, які вчаться на фізичному факультеті університету Франка – також можуть навчати дітей у школах .

Обласний департамент освіти і науки скерував запити у громади області, аби вони подали свої пропозиції щодо вакансій, які є в школах.

“Можливо є випускники шкіл, які би хотіли працювати вчителями на тих вакансіях, які є або можуть з’явитися у територіальних громадах. Тоді на підставі цієї інформації – ми подамо запит щодо державного регіонального замовлення. Їм головне здобути потрібний бал ЗНО і вони будуть вчитися за державний кошт з тим, що вони потім зобов’язані, відповідно угоди, яка з ними буде укладена – відпрацювати щонайменше 3 роки”, — пояснює директор обласного департаменту освіти та науки Олег Паска.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі