У Львові безпритульні коти житимуть у двоповерхових будиночках

24 грудня 2020 Львів, Світ тварин
Share Button
Фото - ілюстративне
У Львові наступного тижня встановлять перші двоповерхові будиночки для безпритульних котів.

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила Олена Остимчук, волонтерка, юристка, адвокатка ГО “Еко-Прогрес”, пише DailyLviv.

“Будиночки – двоповерхові, утепленні пінополістиролом. Є резервний вихід зі заднього боку, щоби у випадку небезпеки хатинка не стала пасткою для котика. Зручно заходити-виходити. Мої котики, яких я колись взяла з вулиці, вже випробували ці хатки. Одна з волонтерок погодилася їх пильнувати. Першу хатку встановлять у Львові там, де скаже волонтерка, пані Любов Шкільняк, яка нею й буде опікуватися. Будиночки ми робимо за власні кошти і добре буде, якщо небайдужі люди також долучаться до цієї ініціативи”, – сказала Олена Остимчук.

Фото – DailyLviv

Волонтерка наголосила, що в новобудовах взагалі немає віконечок в підвалах, через які котики могли би потрапити в приміщення і знайти собі прихисток від холоду. А це – особливо актуально взимку. Цей факт також був поштовхом до створення котохаток.

Волонтерка голова ГО “Еко-Прогрес” Устина Бойко додала, що котики не створюють незручностей мешканцям будинків.

“Котики всі – стерилізовані. Немає запаху, мають чисті тарілочки, які опікуни регулярно миють”, – уточнила вона.

На думку Устини, більше заважають сміття, пляшки і шприци в підвалі, ніж тваринки, які є своєрідними санітарами в будинках.

“Насправді вони виконують функцію дератизації, боряться з гризунами. Є випадки, коли мешканці зачиняли віконечка підвалів, виганяли всіх котів, і з часом у підвалі, замість котиків, поселялися гризуни. Тож потім мешканці просили повернути їм котиків”,- розповідає Олена Остимчук.

За її словами, є ухвала Львівської міськради про те, що всі горища і всі підвали мають бути відкритими, і коти є частиною екосистеми міста.

Волонтери закликають не закривати підвали і горища, аби дати можливість безпритульним тваринам переночувати, відігрітися і пережити холоди.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі