У Львові хочуть забудувати територію гаражного кооперативу: понад 500 власників гаражів погрожують акціями протесту

10 січня 2022, 15:32 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
9 січня 2022 року у Львівській міській раді минув термін прийому зауважень та пропозицій щодо детального плану території (ДПТ), який охоплює район вулиці Стрийської, проспекту Вернадського та запроєктованого продовження вулиці Княгині Ольги загальною площею 16,8 га. Нещодавно з цього приводу відбулися громадські слухання.

Як стало відомо “Ділу”, запланована на цій ділянці реконструкція та забудова порушує права одного із постійних землекористувачів – гаражно-будівельного кооперативу №20, який обслуговує понад 500 власників автотранспорту. Члени цього кооперативу попередили, що у разі, якщо їхні зауваження не будуть враховані, вони будуть влаштовувати акції протесту біля мерії та звернуться з позовом до суду.

У пропозиціях та зауваженнях з приводу ДПТ, які голова ГБК-20 Ігор Костишин надіслав 3 січня 2022 року на адресу міського голови Андрія Садового, йдеться про те, що головний архітектор проєкту Юрій Столяров, який прийшов на зібрання, не був достатньо підготовлений до громадських слухань та не міг дати конкретні відповіді на поставлені запитання, зокрема, щодо будівництва багаторівневого підземного паркінгу, а представників замовника та забудовників на зустрічі з громадою не було взагалі.

У кооперативі також звернули увагу на те, що ГБК-20 є постійним землекористувачем, що є “достатньо важливим для вирішення питання забудови”. Однак, згадок про цей факт в ДПТ немає, ба більше у вихідних даних назву кооперативу вказано неправильно. Оскільки жодних пояснень щодо таких невідповідностей на громадських слухання отримати не вдалося, члени кооперативу вважають, що це зібрання треба визнати таким, що не відбулося.

Окремо члени ГБК-20 надіслали колективного листа на ім’я мера міста Андрія Садового, в якому вказали на очевидні порушення чинного законодавства та попередили про можливий позов до суду.

“У відповідності до зазначеного проєкту заплановано будівництво багатоквартирних житлових будинків, багаторівневий паркінг, апарт-готель, з “приведенням та упорядкуванням” земельної документації з реконструкцією вулиці Сокільницької та знесенням приватних будинків, що заважають, а також знесення гаражів Гаражно-будівельного кооперативу №20 по вулиці Сокільницькій, з подальшою перспективою будівництва багаторівневого паркінгу.  Зазначена інформація викликає у членів вказаного кооперативу обурення і занепокоєння”, – йдеться у листі меру Львова, який опинився у розпорядженні “Діла”.

Посилаючись на норми чинного законодавства, зокрема  ЗУ “Про основи містобудування” від 16.11.1992 року No2780- XII (із змінами та доповненнями), в гаражному кооперативі нагадали про необхідність враховувати законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва.

“При розгляді та обговоренні та розробці даного проекту жодним чином не враховано думку як мешканців вулиці Сокільницької, так і членів нашого гаражно-будівельного кооперативу, що на нашу думку порушує наші Конституційні права та прямі положення вказаного Закону”, – йдеться у листі Садовому.

У ГБК-20 нагадали, що кооператив створений та функціонує у відповідності до всіх положень та норм чинного законодавства України, а серед його членів є громадяни, які були учасниками АТО на сході країни та учасники бойових дій, зокрема в Афганістані, ліквідатори аварії на ЧАЕС, люди пенсійного віку.

“Ми, як члени Гаражно-будівельного кооперативу №20 не згiднi з позицією органів влади, в тому числі і Львівської міської ради, щодо ліквідації кооперативу і НАГОЛОШУЄМО про те, що НЕ БАЖАЄМО продавати свої гаражі, майно кооперативу та земельні ділянки, розташовані під ними”, – наголошується в колективному листі до мера, під яким стоять підписи 130 людей. 

У листі до міського голови Львова члени гаражно-будівельного кооперативу вимагають негайного втручання влади, щодо усунення порушень законних інтересів та прав, перегляду  проєкту з врахуванням пропозицій та зауважень та не допустити його знесення. У цьому зверненні вони висловили сподівання на негайне втручання органів влади, вивчення даної ситуації, об’єктивний розгляд звернення та дієві заходи реагування.

“Залишаємо за собою право подальшого звернення на адресу вищих державних установ та інститутів, в тому числі судові інстанції”, – наголосили в листі його підписанти.

Як відомо з опублікованої на сайті міськради документації щодо ДПТ, замовником проєкту детального плану території виступає управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, розробником — ДП ДІПМ «Містопроект».

У проєкті опрацьовується  планувальне рішення використання та забудови території орієнтовною площею 16,82 га. Розрахунковий термін реалізації ДПТ – дорівнює розрахунковому терміну генерального плану міста Львова (до 2025 року — авт).

Серед об’єктів будівництва, які заплановані на цій території:

  • будівництво ПП “Буд-М-Сервіс“ адміністративних приміщень на вул. Стрийській, 266-А;
  • будівництво гр. Булою Л. Ф. торгівельного закладу з підземним паркінгом на вул. Стрийській, 284;
  • будівництво гр. Бистровою Г. П. багатоквартирного житлового будинку з вбудованими підземними автостоянками на вул. Стрийській, 288;
  • будівництво зблокованих житлових будинків зі стоянками автомобілів на вулиці Стрийській, 292.

Згідно з даними аналітичної системи Опендатабот, Любомира Федорівна Була є співвласницею ТОВ “Ага-Плюс” та ТОВ “Західні будівельні інвестиції”, ТОВ “Партнер-Капітал Буд” та ТОВ “Кворум-Партнерс”. Як свідчить інформація з реєстру, в останньому підприємстві співвласником разом із Любомирою Булою є колишній головний архітектор міста Юліан Михайлович Чаплінський.

“Діло” продовжує стежити за цією забудовою.

Богдан Скаврон

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі