У Львові киянина з осколковими травмами прооперували за допомогою доповненої реальності

23 березня 2022, 18:45
Share Button
Фото: Перше ТМО Львова
Щоб врятувати чоловіка, який унаслідок розриву снаряда в Києві отримав важкі осколкові травми, львівські хірурги використали пристрій доповненої реальності.

Про це повідомили в пресслужбі Першого територіального медичного об’єднання Львова.

“Поруч з ним розірвався снаряд, 34-річного чоловіка доправили до нас зі столиці з осколковими травмами. Уламок снаряда залетів у дім. Оскільки характер травм пацієнта незвичний для цивільної медицини, аби максимально якісно надати йому допомогу, лікарі вирішили залучити колег з інших клінік та навіть країн, які мають великий досвід мінно-вибухової травми. Однак зробили це в унікальний спосіб – завдяки девайсу, пристрою доповненої реальності американської компанії RealWear, яких на всю Україну лише чотири”, – повідомила пресслужба.

Як уточнили в лікарні, цей пристрій, обладнаний потужною камерою з функцією зближення, двома мікрофонами, кріпиться на голові лікаря. Він приєднується до інтернету та керується голосом. Відтак лікар має вільні руки. Може залучати до консультації, що відбувається в режимі реального часу, фахівця у будь-якій точці світу. Єдина умова роботи девайсу – наявність інтернету.

Пристрій доповненої реальності – це апарат першого покоління (HMT-1) американської компанії RealWear, який пройшов усі випробування та перевірений за останні шість років у країнах Європи та США.

Медики наголошують, що завдяки таким приладам в Україні в умовах воєнного часу можна було б врятувати та надати якісну допомогу більшій кількості потерпілих.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі