У Львові покращився стан 17-річної дівчинки, в якої було уражено 90% легень

26 березня 2021 Здоров'я, Львів
Share Button
Фото лікарні "Охмадит"
Сьогодні, 26 березня, у львівській лікарні "Охмадит" медики змоги відключити 17-річну дівчинку від ЕКМО після покращення її стану.

Про це повідомили на сторінці лікарні “Охмадит” у Фейсбуці.

Лікарі зазначили, що це був складний випадок, ШВЛ з ЕКМО –  це підвищена тривога для них самих, а дівчинці всього 17 років. З Ходорова до лікарні її привезла “швидка”. На початку березня у дівчинки піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Хоч тато дівчинки вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, її перевели до реанімації і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%. Тому її підключили до ЕКМО. Такий апарат погодилася позичити клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова.

“Коронавірус викликає атипову пневмонію, в результаті якої мембрани легень наповнюються рідиною, після чого настає смерть. Щоб цього не допустити, використовують екстракорпоральну мембранну оксигенацію (EКMO) або, як іще її називають,”штучну легеню”. ЕКМО забирав пацієнтки кров без кисню, насичував киснем і повертав в організм дитини. Якщо ШВЛ “дихає” за пацієнта через трахею, бронхи і легені, то ЕКМО насичує кров киснем через апаратуру через вену або артерію. Така “легеня” зробила своє і через 9 днів на ШВЛ і 7 днів на ЕКМО аналізи почали покращуватися”, – розповіли у лікарі.

Сьогодні дівчинку змогли відключити від ЕКМО. Вона ще продовжує дихати на ШВЛ, але це означає, що пацієнтка одужує, а тато, бабуся, сестричка і братик дівчинки уже скоро дочекаються її вдома. Відтак, попереду у дівчинки ще фінальний етап лікування і реабілітація.

Як раніше писало “Діло”, у Львові 17-річна дівчинка перебуває на апараті ШВЛ та у важкому стані.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі