У Львові презентували перший мобільний молодіжний центр «ІмпактБус»

15 вересня 2021 Львів
Share Button
Сьогодні, 15 вересня, у Львові зібралась молодь партії «За майбутнє» із західних областей України задля навчання та обміну досвідом створення мобільних центрів у регіонах. Під час заходу львів'яни презентували свій перший мобільний молодіжний центр «ІмпактБус».

«ІмпактБус» – це мікроавтобус, яким команда Львівського обласного молодіжного центру активно подорожує громадами Львівщини, спілкуючись з молоддю, допомагає реалізовувати молодіжну політику на місцях.

Метою проєкту є заохочення молоді до соціально-політичної активності. Їх мотивують та навчають, як брати участь у рішеннях законодавчої та виконавчої влади, що впливають на подальше життя місцевих мешканців. «ІмпактБус» дозволяє дістатись до найменших сіл та містечок, де немає стаціонарних молодіжних центрів, а молодіжна політика в ТГ на поганому рівні.

Його придбали за кошти обласного бюджету у липні цього року, за ініціативи депутатки Львівської облради від партії «За майбутнє» Тетяни Бей – голови депутатської комісії молоді та спорту.


На презентацію прибули депутати і представники активної молоді з п’яти областей — Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської і Львівської. Також вони взяли учать у круглому столі на тему: «Ідея, реалізація та перспективи мобільного молодіжного центру», аби перейняти успішний досвід Львова у розвитку молодіжної політики та втілити його у своїх містах і селах.

«Ми прагнемо заглянути в малодоступні населені пункти, познайомитися з місцевою молоддю, вивчити її потреби та допомогти в подальшому розвитку, а також зміцнити потенціал громад, які вже мають молодіжні простори та молодіжні ради», – наголосила Тетяна Бей.

За словами організаторів, зараз українська молодь у першу чергу потребує якісних освітніх послуг для школярів, сприятливих умов практики для студентів, покращення матеріально-технічної бази університетів, коледжів та ПТУ, забезпечення добре оплачуваним робочим мiсцем після завершення навчального закладу, надання доступних кредитів на відкриття власної справи. Також важливою є підтримка молодих сімей: програми доступного кредитування для отримання чи будівництва власного житла; фінансова допомога на новонароджених дітей; державні гарантії збереження робочих місця для батьків у декреті.

З вітальним словом перед учасниками виступили народні депутати України, представники депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко та Іван Чайківський.

«У напрямку молодіжної політики Львівщина виступає амбасадором в Україні. Нам є чим пишатись і, що показати колегам. Це перший в Україні мобільний молодіжний центр «ІмпактБус». У майже 20 територіальних громадах запрацювали молодіжні ради при органах місцевого самоврядування. Також плануємо відкрити в Трускавці перший молодіжний хаб, який претендуватиме на відзнаку Ради Європи», – наголосив Тарас Батенко.

Його колега Іван Чайківський додав, що досвід створення таких мобільних центрів потрібно переймати, а схожі проекти мають діяти в кожній області України.

«Цей проєкт дозволяє молоді у сільській місцевості побачити альтернативу. Бо іноді здається, що крім дискотек, недільного футболу чи відпочинку у закладах із алкоголем у селах робити нічого. Але під час спільної зустрічі молоді було цікаво, як реалізовувати свої проєкти на місцевому рівні і з’явилось кілька нових ідей, що зараз перебувають у процесі втілення», – розповідає голова Добросинсько-Магерівської молодіжної ради Борис Орест.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі