У Львові пройде Вечір Галицького кіно

14 листопада 2019 Культура, Львів
Share Button
Картина весілля з фільму «До добра і краси»
Наступного вівторка – 19 листопада 2019 року – о 16-ій год. Львівський фотомузей запрошує всіх охочих до вілли Грушевських (вул. Івана Франка, 154) на Вечір Галицького кіно.

«До добра і краси» – перший західноукраїнський повнометражний фільм, що вийшов 19 листопада 1938 року за сценарієм Романа Купчинського і Василя Софроніва (Левицького), режисер Юліан Дорош. З нагоди 81 річниці цієї події Львівський Фотомузей запрошує на Вечір Галицького кіно.

Кадр із фільму «До добра і краси». Марічка накриває стіл на Святвечір

В програмі вечора:

Розповідь «До добра і краси» – перший художній фільм Галичини. Розповідатиме Роман Метельський. Розповідь супроводжуватиметься слайдами і документами.

Почесною гостею вечора стане донька головного героя фільму, актора Андрія Поліщука – Ганна Поліщук. Вона принесе на зустріч справжні історичні реліквії і поділиться спогадами про батька та про Юліана Дороша.

Останній кадр із фільму «До добра і краси»

Розповідь «Техніка аматорського кіно від 1930-их років і до кінця ХХ століття». Розповідатиме Ігор Ткачик. Свою розповідь він підкріплюватиме великою кількістю кінотехніки різних років. Її можна буде потримати в руках і зробити собі з нею знимку.

Усіх охочих прийти на Вечір Галицького кіно гостинно прийматиме Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові. Вхід безкоштовний. Приносити зі собою різноманітні смаколики – вітається.

Читайте також: Сльози, емоції та драма: «Додому» – один з кращих сучасних українських фільмів

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі