У Львові спіймали перевізника на змішуванні органіки та загального сміття. Відео

22 липня 2021 Львів
Share Button
скріншот з відео
Працівників ТОВ "Санком-Львів", яка займається вивезенням частини львівського сміття, звинувачують у змішуванні відсортованої органіки із загальними відходами. Мешканці однієї з вулиць, яку обслуговує фірма, зняли на відео збір сміття.

Як заявила керівниця з роздільного збору відходів у ЛКП “Зелене місто” Оксана Кошак, через такі дії втрачається довіра мешканців до намірів міста запровадити належну культуру поводження з відходами, пише “Діло”.

“Одна з компаній перевізників ТПВ Львова намагається знівелювати всі зусилля по роботі із сортування органічних відходів. […]
Прошу Департамент з питань поводження з відходами врахувати ситуацію при виплаті компенсації за вивезення відходів з міста даному перевізнику. Особисто проконтролюю це питання.

Шановні львів’яни, якщо ви стали свідком аналогічної ситуації, дуже прошу повідомити мені. Лише разом ми здатні запровадити та закріпити правильні зміни в нашому місті”, – написала Оксана Кошак на своїй сторінці у Фейсбуку та оприлюднила відповідне відео.

Натомість фірма звинувачення у халатності працівників відкидає.

“Жодної проблеми з інструктажем працівників у компанії немає. В даному випадку, наші працівники згідно з графіком сумлінно виконували свою роботу. В контейнері для збору органічних відходів працівниками були помічені биті скляні банки та великий вміст поліетиленових пакетів. У зв’язку з чим, було прийнято логічне рішення – вміст контейнера для органіки, з непридатними до компостування відходами, завантажити до загальних побутових відходів у сміттєвоз.

Окремо, звертаємо Вашу увагу на те, що згідно умов Договорів на збір органічних відходів, вміст поліетиленових пакетів та скла в складі органічних відходів – не допускається”, – пояснили представники ТОВ “Санком-Львів”.

У Департаменті з питань поводження з відходами “Ділу” повідомили, що процес коменсації перевізникам за вивезення сміття юридично є надто тривалою складною процедурою і застосувати якісь санкції до компаній-перевізників зараз чиновники не можуть.

Також Оксана Кошак нагадала, що усі органічні відходи, які збираються з коричневих контейнерів та прибувають для компостування на вулицю Пластову, 13 додатково сортуються.

“Всі поліетиленові торби на станції компостування працівниками виймаються. Не проблема, якщо органіка не ідеально чиста. Ми лише на початку побудови культури сортування. І саме зараз важливо, щоб перевізник вивозив роздільно зібрані, навіть не ідеально відсортовані відходи на міську компостувальну станцію окремо зібравши, тим самим не зневірюючи людей які почали свій шлях до сортування. Культура сортування відходів будується роками. Ми не можемо через те, що хтось кинув з поліетиленом, а інші ні, закривати проект чи висипати весь вміст контейнера у змішані відходи. З часом все більше людей сортуватиме правильно. Це навіть вже помітно”, – додала комунальниця.

Нагадаємо, що вивезенням сміття зі Львова займаються компанії “Львівспецкомунтранс”, “Грінера Україна”, “Спецавтотранс-Львів”, “Санком-Львів”, “Ековей Вейст Менеджмент”. У міському бюджеті на 2021 рік на вивезення сміття передбачили 200 млн грн.

У червні заступника директора сміттєвої фірми “Санком-Львів” посадили під домашній арешт. Його підозрюють за ч.5 ст.191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним) у справі про вивезення відходів зі Львова.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі