У Львові стартував фестиваль сиру і вина

23 жовтня 2020 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
У Львові стартує фестиваль сиру та вина.  Проводять його вже 11 рік поспіль і щоразу відкривають видовищною атракцією - великою чавильнею. У середмісті встановлюють діжки з виноградом нового урожаю, а чавити його запрошують зірок і знаменитостей.

Свято сиру і вина відбувається на дуже гарній локації – це подвір’я довкола палацу Потоцьких. Традиційно фестиваль стартує з великою чавильні, про це йдеться у сюжеті ТСН.

На сцену ставлять шість діжок з виноградом, і почесні гості мають його чавити ногами перед тим взувши гумові чоботи. Одному з учасників не підійшов жоден розмір чобіт, тому він лише куштував виноград, поки інші натхненно топтали. За кілька хвилин учасники почавили майже тонну винограду.

«В такий спосіб ще не чавив, це, чесно кажучи, архаїчний спосіб, він кінематографічний і дуже гарно виглядає, але насправді саме мій виноград, він трішки розбивається – це називається самотьоком, його ніхто не чавить, а він стікає тільки градієнт найлегший і це буде найякісніше вино», – розповідає  музикант і винороб Олег Скрипка

Ще одна традиційна атракція, яку влаштовують на відкритті свята – це показовий сабраж – відкриття ігристого вина за допомогою шаблі, або великого ножа. Організатори кажуть, таке можна повторити у домашніх умовах, але, подумати чи варто, адже напій виривається з пляшки дуже стрімко.

«Це є певна дань традиції, коли в Шампані так відкривали пляшки гусари, сабраж походить від французького слова «сабр», що означає сабля, тому в ідеалі це потрібно робити саблею», – каже співорганізатор свята Богдан Павлюх.

На фестивалі представлені переважно українські вина, що 11 років тому було фантастикою. Нині, кажуть організатори, авторитет українських виноробів зростає і люди не цураються вітчизняного вина. Смакувати ним та сиром можна буде упродовж трьох днів. Тут закликають дотримуватися дистанції і одягати маски, знімати їх лише під час дегустації.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі