У Львові цигани сортують сміття на Пластовій за тисячу гривень, — місцеві мешканці

Share Button
Фото: Ігор Стукалець
У Львові на компанії, що займаються вивозом та сортуванням сміття, періодично працюють роми із Закарпаття, які неофіційно допомагають у сортуванні сміття.

Про це розповіла “Ділу” мешканка Кривчиць та співзасновниця ГО Львівський “ГАК” Мар’яна Куц.

За словами кількох місцевих жителів, на вулиці Пластовій, куди з вечора до пізньої ночі звозять львівське сміття, час від часу можна побачити ромів, що неофіційно допомагають сортувати відходи за тисячу гривень на добу. Кажуть, що платить за такі послуги компанія “Санком-Львів”.

Зазначимо, що вивезенням сміття зі Львова займаються компанії “Львівспецкомунтранс”, “Грінера Україна”, “Спецавтотранс-Львів”, “Санком-Львів”, “Ековей Вейст Менеджмент”. У міському бюджеті на 2021 рік на вивезення сміття передбачили 200 млн грн.

Схожа інформація з’являлась від мешканців у мережі Фейсбук в червні.

Згідно кадастрової карти, частина комунальних земель на Пластовій, де розташовані очисні споруди і звозять сміття, віддана у постійне користування “Львівводоканалу” та ЛКП “Зелене місто”.

Журналісти “Діла” також побували на Пластовій близько восьмої години вечора. По дорозі ми зустріли лише одного працівника очисних споруд, який вже йшов додому. Охоронець “Зеленого міста” запевнив, що жодних ромів на територію не пускають, а всі люди оформлені офіційно. За його словами, сортуванням відходів займається близько 8-10 чоловік. Також органічні відходи проходять через спеціальне сито.

“Циган у нас на території ніколи не було, всі офіційно оформлені. Цигани лиш іноді ходять в цьому районі, збирають брухт”, – каже начальник відділу компостування ЛКП “Зелене місто” Любомир Тимчишин.

На територію нас не пропустили та попросили прийти у робочий час.

Мешканці околиць Пластової кажуть, що після того як ситуація набула розголосу ромів поменшало.

“Зараз вони їх трохи “нагнали”. Бо їх вже фіксували люди, потім депутати туди приїхали, а тепер тривають суди із “Санком-Львів”, – додає Мар’яна Куц.

Крім того активістка каже, що сортування органічного сміття належним чином не працює.

“На компостувальній лінії лелеки стоять у відходах із поліетиленовими пакетами. Підприємству було подароване сито і не зрозуміло, чому воно так погано працює. Птахи не будуть чекати дві години, поки директор зробить пост у соцмережах, а наїдяться пакетів”, – каже Мар’яна Куц.

Нагадаємо, вчора, 30 липня, стало відомо про звільнення директора ЛКП “Зелене місто” Святослава Євтушенка.

Раніше працівників ТОВ “Санком-Львів”, яка займається вивезенням частини львівського сміття, звинуватили у змішуванні відсортованої органіки із загальними відходами.

У червні Галицький райсуд Львова призначив підозрюваному у привласненні і розтраті майна заступникові директора ТОВ “Санком Львів” запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі