У Львові в парках пересаджують дерева

11 квітня 2021 Львів
Share Button
Фото: Олександра Сладкова
У львівських парках садівники навесні займаються пересадками дерев.

Про це повідомила начальниця в Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР Олександра Сладкова у Фейсбуці.

“Я часто кажу «Не тре нічого копати в лісі, купуйте сформовані дерева на розсаднику!». Але сьогодні ми з нашим великим другом львівських молодих дерев Микола Синютка та садівниками Львова Max Koshelnyk та Marko Bosovych та працівником року ДП Високий Замок, Олександром і псом Патріком, робили рівно протилежне. І часу то нам взяло в три рази більше, ніж колегам, що садили дерева в різних районах міста”,- розповіла Олександра Сладкова.

Вона назвала причини таких дій садівників, через те, що,наприклад, Тополя Біла не розмножується в неволі.  І насправді вони не змогли знайти саджанців в розсадниках, бо цим гігантом в нас майже ніхто не цікавиться. Тополя Біла це найбільше дерево Львова, а в заміських палацових парках старі екземпляри тополь це чи не найбільша окраса, особливо зимою.

“В парку Франка потрібна заміна білим тополям, що були зрізані минулі роки у зв‘язку з незадовільним станом. І нічого іншого на їхніх місцях я не уявляю. Я пошукала де б теоретично цей вид тополь міг розмножуватись, і ми знайшли кілька прекрасних пряменьких 5+ метрових екземпляри обхватом стовбуру 14см+ і цілий день їх готували до транспортування. Тож в понеділок силами найсильніших роботяг ДП Високий замок плануємо перевезти і під мудрим наглядом Yolanta Klusovska будемо їх садити”, – додала Олександра Сладкова.

Фото: Олександра Сладкова

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі