У Львові відкрили “Білоруський кризовий центр”

12 січня 2021 Життя, Львів
Share Button
Фото із відкритих джерел
У Львові відкрили "Білоруський кризовий центр", щоб допомагати білорусам, які покинули свою країну через переслідування. Центр працює на вулиці Дорошенка, 32.

Про це повідомили у Суспільному.

Олена із чоловіком приїхали до Львова із Білорусі місяць тому. Свого прізвища не називають — кажуть, бояться переслідувань.

“Ми хотіли встигнути поїхати до закриття кордонів. Ми розуміли, що після того, як не буде можливості поїхати, в країні може початися що завгодно. Ми брали участь у протестах. Чоловік шив прапори, я займалася випуском районної газети. Ми розуміли, що нам за це можуть «світити» дуже хороші строки”, — каже Олена.

Подружжя планує їхати у Польщу. Жінка звернулася у “Білоруський кризовий центр”, щоб дізнатися на яких умовах вони зможуть там жити.

“Залишається дуже багато запитань – до прикладу, яку роботу ми можемо шукати там, на яких умовах, як оформлювати там договори на житло. Відповіді на ці питання складно знайти самостійно, бо тут потрібні юридичні знання. І те саме для тих, хто хоче залишитися в Україні”, — додає жінка.

Робота кризового центру

Допомагають білорусам, які звертаються у центр – земляки. До прикладу, одним із волонтерів є білорус Павло Хаванський. Через кримінальні переслідування він приїхав до Львова більше двох місяців тому. Розповідає, що в нього була проблема із житлом.

“Більшість людей приїжджають – вони просто звільняються із роботи – тут в них нема грошей, їм нема, де жити і ми їм знаходимо житло, також допомагаємо із юридичною консультацією. Часто білоруси не знають, як жити легально тут, бо раніше можна було 3 місяці жити, зараз можна — 180 днів”, — розповідає волонтер.

Білоруський кризовий центр заснувала благодійна організація «Наш дім», яка допомагає білорусам останні пів року. Її керівник Олексій Францкевич каже, що білоруси, які приїхали у Львів не хочуть називати своїх імен та показувати облич — через страх.

“Ми маємо внутрішній чат і люди, які сюди приїжджають, ми їх туди додаємо і вони там можуть вирішувати свої проблеми – і житейські, і ті, з якими стикають. Також люди можуть написати листа на пошту, в телеграм чи подзвонити – ми з ними зустрічаємося, обговорюємо ці питання і по мірі надходження їх вирішуємо”, — каже керівник центру.

За словами Олексія Францкевича, від серпня вони допомагали людям у Білорусі. Шукали там адвокатів та гроші. Окрім того, допомагали із виїздом із країни.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі