У Львові відмовляться від дезінфекції води чистим хлором. Відео

17 квітня 2021 Львів
Share Button
Фото ілюстративне
Львів стане першим містом в Україні, яке відмовиться від дезінфекції води чистим хлором. За словами директора "Львівводоканалу" Дмитра Ваньковича, зараз воду, яку дезінфікують хлором отримує 32% міщан.

До кінця року у Львові повністю відмовляться від використання газу хлору. Воду дезінфікуватимуть гіпохлоридом натрію, пише Суспільне.

“Коли ми дезінфікуємо хлором, то очевидно є запах. Він не дуже сприймається людьми, неприємний, я їх розумію. Забираючи цей хлор, ми забираємо цей запах і смакові якості покращуються. Ми маємо програму переходу з рідкого хлору на гіпохлорит натрію. В цьому році ми повністю її завершимо”, — розповідає директор “Львівводоканалу” Дмитро Ванькович.

Воду без хлору повністю отримують у Франківському та Личаківському районах міста, частково у Шевченківському та Сихівському. Начальник насосної станції Ярослав Бортняк розповідає як відбувається виробництво гіпохлориту натрію, яким зараз дезінфікують 68% води:

“Сіль тельфером (механізмом для підіймання вантажів, ред. —) подається в шнек. З Шнека потрапляє у сатуратор (апарат для насичення рідини). Там змішується з водою. Вода спочатку підготовлюється, пом’якшується, тому що там є солі кальцію. Щоб не було відкладень на пластинах електролізера воду потрібно пом’якшувати, фільтрувати – пом’якшувати”.

Далі цей соляний розчин потрапляє в електролізори, де під прямим струмом утворюється гіпохлорит натрію і водень виділяється в повітря. Перед тим він розбавляється один до тисячі до безпечної концентрації.

Хімік Григорій Дмитрів каже, вода, яку львів’яни отримують у домівки, все ж містить хлор. Просто не в тій формі.

“Хлорування це є необхідний процес для того, щоб воду очистити. Тобто без хлору ми не зможемо пити воду, яка буде безпечною. Як отримують гіпохлорит? Гіпохлорит отримують з того самого хлору. Використання хлорного вапна, яке виробляється під дією натрій гідроксиду або кальцій гідроксиду, отримується гіпохлорит. Гіпохлорит, перебуваючи у залишкових концентраціях у воді, не дає запаху”, — каже Григорій Дмитрів.

Директор водоканалу Дмитро Ванькович розповів, що хлору позбавляються і для власної безпеки, адже його розміщення на насосних станціях несе ризики. Також поблизу станції в межах кілометра не можна нічого будувати.

Хімік Григорій Дмитрів розповів, що у використанні хлор чи гіпохлорид натрію не надто відрізняються у ціні. А за умови оновлення міських комунікацій, воду оброблену цією речовиною львів’яни могли б пити з крана.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі