У Львові відновлять частину історичного пасажу Міколяша

16 квітня 2021 Львів
Share Button
Фото із відкритих джерел
Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив відновити зруйновану будівлю на місці фрагменту Пасажу Міколяша на вул. Коперника.

Як повідомили у пресслужбі ЛМР, виконком видав дочірньому підприємству «Албіс Компані» ТзОВ «Діаніум Трейдінг Ко. Лімітед» (Республіка Кіпр) містобудівні умови на реставрацію нежитлових приміщень для реалізації інвестиційного проекту з відтворенням фрагменту втраченої будівлі Пасажу Міколяша на вул. М. Коперника, 1 з пристосуванням під магазини непродовольчих товарів та офісні приміщення у Львові.

Містобудівні умови і обмеження передбачають спорудження триповерхової будівлі з мандсардним приміщенням на місці втраченого закритого проходу у внутрішньому подвір’ї будинку на вул. Коперника, 1.

Гранична висота будівлі встановлена на рівні 17,98 метрів. Максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки – 87,86%.

За словами головного архітектора міста Антона Коломєйцева, проєкт нового будівництва повністю відповідає усім містобудівним нормам, зокрема нова будівля має максимально відповідати зруйнованій.

Як запевнила керуюча справами виконкому Наталія Алєксєєва, мешканці прилеглих будинків, які були занепокоєні майбутнім будівництвом, після зустрічі з чиновниками мерії та замовником будівництва заперечень уже не мають.

Довідка про пасаж Міколяша

Це критий прохід протяжністю 120 метрів між вул. Коперника, 1 та вул. Вороного, 6. Пасаж був одним з перших сецесійних об’єктів у Львові, споруджений у 1898—1901 роках фірмою Івана Левинського. Тут була торгова галерея з магазинами, кав’ярнями вiдoмoгo чeськoгo пiдприємця Петра Міколяша. Всeрeдинi пасажу були прeдстaвництвo фiрми «Сiтрoeн», склaди сторони вyл. Koпeрнiкa пaсaж прикрaшaв фoнтaн зi скyльптyрoю нiмфи.

Під час Другої світової війни у 1939 році на пасаж Міколяша впала німецька бомба, повністю його зруйнувавши.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі