У Львові відреставрували старовинну браму

26 лютого 2021 Культура, Львів
Share Button
Фото: ЛКП «Бюро спадщини»
За кілька кроків від Площі Ринок відновили ще одну історичну дерев’яну браму. Цього разу фахівці відреставрували двері у будинку на вул. Федорова, 12.

Зробили це в рамках міської програми співфінансування з мешканцями, як повідомляє ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища ЛМР.

Брама мала відносно небагато втрачених елементів декору, проте загальний її стан був незадовільний через вікові пошкодження і  тривалий час служіння мешканцям.

«Це брама з модрини, яка недовговічна, адже вона м’якша ніж дуб. Тому швидше зношується. Ми зробили для неї нову нащільну планку, замінили усю нижню частину  дверей, яка зігнила та деформувалася. Також ми відновили пороги, але зробили їх із ясена, а зовні декорували модриною», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Також реставратори відновили засклення дверей та рамки, які відчиняються із внутрішньої сторони брами.

«Раніше це вікно просто було заставлене фанерою. Тепер ці дверцята можна відкрити для провітрювання чи для того, щоб помити  скло», – додає реставратор.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Також відновлюючи браму реставратори замінили шпінгалети, зношені завіси та решітки, які були вигнуті.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Загалом реставрація брами коштувала 79 190 грн. В рамках міської програми співфінансування з мешканцями місто компенсувало 70% витрат, мешканцям довелося додати 30%, а це майже 24 000 грн.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі