У Львові відреставрують давню скульптуру на Погулянці. Фото

Олена Бажанська | 03 серпня 2021 Львів
Share Button
фото Діла
Львівські реставратори проведуть майстер-класи та впродовж десяти днів відновлять скульптуру монаха з дитиною, датовану початком 20 століття перед віллою №20 на вулиці Погулянка.

Як розповів «Ділу»  директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик, захід проходить 3-13 серпня в межах щорічних «Днів реставрації» у Львові.

«Минулого року ми проводили майстер-класи від реставраторів у подвір’ї Бернардинського монастиря і займались зі столярами відновленням дерев’яних дверей. Цьогоріч вирішили взятись за скульптури, щоб залучити молодих майстрів до реставрації та зацікавити любителів старовини, адже у нашому місті є дуже багато об’єктів, що потребують відновлення.

Про саму скульптуру нам відомо дуже мало. Очевидно, що вона була сюди перенесена після побудови цієї вілли. З проханням про реставрацію до нас звертались мешканці будинку та екскурсоводи», – каже Павло Богайчик.

Вілла №20 на вулиці Погулянка не входить до переліку пам’яток архітектури, але оточена ними та є невідємною частиною багатої історії вулиці.

«Скульптура довго стояла під відкритим небом, тому через вологу була сильно уражена мохами та лишайниками. Крім того, вона була у поганому стані через перенесення — голови монаха і дитини були відокремлені, а потім з’єднані цементом у 20-му столітті. Залишки цементу будуть видалені і на правильні розчини знову змонтовані верхні частини. Втрачені руки та ноги, тому багато роботи буде також по реконструкції.

Через розміщення на землі було сильне засолення каменю. Ми вже провели розчистку скульптури та наклали спеціальні знесолюючі компреси, які складаються з целюлози та дистильованої води. Вони впродовж трьох тижнів були на скульптурі, аби сіль у камені розчинилась під дією дистильованої води, а целюлоза увібрала сіль», – розповів реставратор каменю Андрій Федоришин.

Одним із учасників, що прийшов на майстер-клас, є молодий львів’янин п. Андрій. Хлопець каже, що не має освіти у цьому напрямку, але цікавиться старовиною та її реставрацією.

«Я проживаю в історичному будинку і хочу більше дізнатись про матеріали, які використовувались у період кінця 19 ст. та початку 20 ст. , як з ними працювати. Що можна буде латати, а що ні. Мене цікавить як це робити і до кого можна звернутись по допомогу», – каже львів’янин.

На сьогодні на майстер-класи зареєструвалося близько 20 осіб. Для охочих долучитися до реставраційних майстер-класів діє реєстрація за посиланням. Цього тижня локація працюватиме включно з суботою, а з наступного тижня триватимуть впродовж понеділка-п’ятниці, 13 серпня.

Нагадаємо, торік учасниками майстер-класів під час Днів реставрації у Бернардинському дворику стали майже 80 учасників. З них 8 реставраторів пройшли десятиденне навчання та отримали сертифікати про навчання від організатора заходу ЛКП «Бюро спадщини».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі