У Львові вперше провели трансплантацію серця

04 липня 2020 Життя, Здоров'я, Львів
Share Button
Ілюстративне фото
4 липня у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели три унікальних операції: трансплантацію серця та двох нирок. Це перші такі операції з пересадки органів у Львові. 
В Україні за останні 15 років провели лише дві аналогічні операції в Ковельській районній лікарні Волинської області.
Про це повідомив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук на своїй сторінці в Facebook.

“Ми це зробили! У Львові впродовж останньої доби трансплантовано серце і дві нирки! Остання операція скінчилася буквально кілька годин тому. Я безмежно вдячний усім. Та особлива подяка – рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей” – зазначив Олег Самчук у повідомленні.

Донором, органи якого використали для трансплантації, став 58-річний львів’янин, який впав з висоти і отримав травми несумісні з життям. Після марних спроб врятувати пацієнта лікарі констатували у чоловіка смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.

“Нове” серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадки, чоловік не мав. Цю операцію львівські хірурги провели спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який за лічені години був доставлений до лікарні у Львові.

Нирки отримали також чоловіки – один зі Львова, другий із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку.

Як зазначає Самчук: “Операції з пересадження в Україні – це шанс на життя для сотень і тисяч людей. І ми хочемо дати цей шанс. Ми хочемо, аби українці більше не їхали за кордон, а оперувалися у себе вдома, щоб кожен, хто потребує органу, його отримав. І ми будемо докладати максимум зусиль, аби наблизити цей час.”

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі