У Львові вимагають заборонити встановлення пам’ятнику Моцарту на площі Маланюка

21 липня 2021 Життя, Культура, Львів
Share Button
Фото із відкритих джерел
На площі Маланюка у Львові мають встановити перший у світі пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту, якого часто називають «львівським Моцартом», однак не всім така ідея стала до вподоби.

Петицію щодо заборони встановлення пам’ятнику створив місцевий депутат Володимир Квурт та поділився посиланням у Фейсбуці.

Він закликає усіх небайдужих підтримати електронну петицію до Львівської міської ради щодо скасування рішення виконавчого комітету про встановлення алегоричної скульптурної композиції Франца Ксавера Моцарта на площі Маланюка.

За його словами, проблема в тому, що пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту пропонують встановити на площі Євгена Маланюка – українського письменника, культуролога-енциклопедиста, публіциста, літературного критика, сотника Армії Української Народної Республіки. І зараз, в часи Незалежності України, Львівська міська рада пропонує перейменувати площу названу його іменем, на площу Музики.

“Без сумніву, алегорична скульптурна композиція Франца Ксавера Моцарта може бути встановлена у Львові, якщо це підтримає громадськість, у відповідному місці – але не саме на тій площі, яка носить ім’я українського Генія.

Тому й прошу депутатів Львівської міської ради скасувати це рішення виконавчого комітету, щоб згодом провести відкритий міжнародний конкурс на найкращий проєкт пам’ятника Ф. К. Моцарту згідно з чинним  законодавством України, а не абияк”, – зазначив він.

Станом на 21 липня петицію підтримали 47 осіб із потрібних 500, до кінця збору голосів залишилось 46 днів.

Діло писало, про думки з приводу встановлення пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту у Львові.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі