У Львові збудують громадсько-житловий комплекс на місці колишнього кінотеатру

16 квітня 2021 Львів
Share Button
Візуалізація проєкту майбутнього будівництва комплексу на вул. Любінській, 93
Виконавчий комітет Львівської міської ради 16 квітня погодив Тарасові Барщовському внести зміни у містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхівок на вул. Любінській.

Комплекс зведуть на території, де за зонінгом повинні розташовуватись громадські та торгові споруди, а генпланом не передбачено будівництво житла, пишуть Наші Гроші.

Проєкт 2017 року

Нагадаємо, що МУО Барщовському затвердили ще у вересні 2017 р. Забудову проводитимуть на території колишнього кінотеатру «Галичина», який розібрали ще в 2013 році.

Тоді планувалось, що забудовник зведе комплекс багатоповерхівок. Найвища із них, будинок №2, матиме 20 поверхів та 68 метрів у висоту. У той час збудованих офісних чи житлових приміщень такої висотності у Львові не було. Інші чотири будинки мали мати 2, 6, 7 та 10 поверхів.

Верхні поверхи відводили під житло. У комплексі також передбачені кінотеатри, офіси, дитячий центр та підземний паркінг.

Тодішній головний архітектор Юліан Чаплінський відзначав, що район сформований одноманітною радянською забудовою і що вулиця Любінська має «дуже скучний силует, який струнка «свічка» урізноманітнить».

У проєкті 2017 площа квартир становила до 13,6 тис. мабо ж 229 квартир, а площа паркінгу 9,1 тис. м.

Новий проєкт 2019 року

З невідомих причин будівництво так і не розпочалось. А у 2019 році Барщовський вже звертався за змінами до містобудівних умов. За новим планом передбачалось будівництво офісного центру.

Теперішній проєкт

Нові зміни – це повернення до проєкту 2017 року. Однак в нього внесли деякі зміни. Наприклад, 20-поверхової «свічки» не буде. Висотність будинку №2 понизили до 40 метрів. Натомість додали ще шостий будинок висотою в 23 м. Зміни пов’язані з близькістю до Львівського аеропорту.

За теперішнім проєктом площа комплексу дещо збільшилась (з 26 тис. мдо 31,2 тис. м2). Серед них площа житлових будинків становить близько половини — 16,5 тис. м. Площа паркінгу така ж, як проєкті 2017 року — 9,1 тис. м, тобто 232 машиномісця. Площа комерційних та громадських приміщень складе 5,6 тис. м2. Також у комплексі передбачається 25-метровий басейн.

Згідно із зонінгом, ця територія належить до зони Г-2 і призначена для розміщення офісів, закладів торгівлі, адміністративних приміщень. За допустимими видами забудови тут дозволяється споруджувати лише будинки з житловими одиницями у верхніх поверхах.

Однак такі містобудівні умови суперечать генплану, оскільки цю територію слід використовувати як громадські центри, комплекси та об’єкти.

Про забудовника

Тарас Барщовський – відомий підприємець, який входить до списку топ-100 найбагатших людей України за версією НВ 2020 року і є власником холдингу з виробництва соків T.B.Fruit, найбільшого українського виробника соків під маркою «Galicia».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі