У Львові жінки вийшли на акцію “В добі немає часу для насильства”. Фоторепортаж

25 листопада 2021, 19:58 Фото
Share Button
Фото "Діла"
Цей марш проводиться в Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками і відкриває щорічну всесвітню кампанію "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства".

25 листопада о 18:30 в центрі Львова відбувся марш з метою привернути увагу до проблем насилля над жінками в публічному просторі. Початок акції відбувся біля Оперного театру.

Про це повідомляє кореспондентка “Діла”.

За 2020 рік в Україні було зафіксовано понад 200 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Але і публічний простір не є місцем, де жінки і дівчата можуть почуватися безпечно, особливо в темний час доби.

Учасниці маршу заявляють про право жінок на безпечне пересування містом і вдень, і ввечері, і вночі та зазначають, що міська влада приділяє недостатньо уваги до безпеки на нічних вулицях. Львів’янки зазначають, що інфраструктура міста, неосвітлені вулиці, незручність міського транспорту, сповільнене реагування на дзвінки в поліцію не сприяють безпеці жінок у місті в темний час доби.

“Про такі проблеми обов’язково треба говорити, якщо ми маємо змогу якось це вирішувати іншими способами, то ми маємо про це говорити, писати, поширювати інформацію у соцмережах, обов’язково приходити на такі заходи, щоб звичайні перехожі йшли і чули, що є така проблема, зокрема в нашому місті. І, головне, вирішували її”, – зазначила одна з активісток.

 

Також активістки вимагають від держави визнання існування гендерно зумовленого насильства,створення дієвих механізмів його попередження та подолання, а також захисту постраждалих жінок. Крім того, однією з вимог акції є підписання Конвенції Міжнародної організації праці №190 про викорінення насильства та домагань у світі праці. Конвенція передбачає захист жінок дорогою на роботу та з роботи, а, отже, спрямована на підвищення безпечності вечірніх і нічних вулиць.

Цей марш проводиться в Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками і відкриває щорічну всесвітню кампанію “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. Організовує подію ГО «Феміністична майстерня».

У Львові такі акції відбуваються не вперше – вони проходили в 2020, і в 2019 році.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі